Статті
Народний художник України Володимир Микита презентував виставку творів у арт-галереї «Ужгород»
Народному художнику України, лауреату Шевченківської премії, академіку Національної Академії мистецтв, класику Закарпатської школи живопису Володимиру Микиті 1-го лютого виповнилося 92 роки!
Незважаючи на поважний вік та проблеми із зором, художник продовжує активно трудитися на мистецькій ниві і щоразу дивує глядача. В арт-галереї «Ужгород» Володимир Микита презентував виставку творів, написаних за 2022 рік – це переважно абстрактні модернові композиції.
Простора галерея ледь вмістила численну кількість людей, які прийшли привітати Володимира Микиту із відкриттям персональної виставки. Серед відвідувачів – мистецька еліта, інтелігенція краю, представники влади, студентство, шанувальники творчості художника.

Феномен українського живопису з Ужгорода

Пуп Верховинського світу треба шукати у Річці

Народний художник Володимир Микита написав картину про пандемію коронавірусу

Портрет митця замолоду: щастя з кривавими мозолями
Сьогодні знаменитому художнику — 88 років. 1 лютого — це день, коли у нього не змовкають телефони, до майстерні юрбами ходять друзі, знайомі колеги, учні, аби привітати Майстра з Днем його народження.
Ми ж зустрілися із Володимиром Микитою напередодні, аби нині привітати його цим інтерв'ю. Розмовляли про вічні теми — з ким ще про них розмовляти, як не з такою людиною? Тільки таким у нашому, на перший погляд, божевільному світі, і є сенс ставити ці “дитячі” питання: що таке любов? Бог? шлях? дружба? слава? добро і зло?
ЗИМА НАЙКРАЩА В ГОРАХ, ЯК Я ЛЮБИВ ТІ ЗИМИ!
- Володимире Васильовичу, цьогоріч зима — як ніколи, снігу багато, мороз, що для Закарпаття в останні роки дивина. Схожа нині зима на зиму вашого дитинства?
Детальніше: Володимир Микита, академік, закарпатський художник "Укрінформ" 01.02.2019
Роботи художника більшість відвідувачів його музею називають літописом життя Закарпаття
Кореспонденти Укрінформу побували в одному з небагатьох приватних художніх музеїв у країні - вдома в академіка, Народного художника України Володимира Микити.
…Музей розмістився в одному зі старих приватних ужгородських двориків - художник облаштував його у власному дворі, в будинку, який теж зводив сам.
Тераски, кладені доріжки у дворі й плющ. Тут усе обвито плющем, це додає особливого шарму. Як і гірка за будинком-музеєм та майстернею Володимира Микити. Усе створює враження якогось особливого натхненного спокою - якраз такого, що налаштовує на вищі лади. От навіть не скажеш, що всього за тридцять метрів унизу - одна із найжвавіших міських вулиць, де стоять у корках автівки, сигналять та лаються шофери через нерозчищені комунальниками зледенілі вулиці. Тут про це просто не думається. Отак, з оповитими плющем думками, заходимо в один із небагатьох приватних художніх музеїв - не тільки в Ужгороді, на Закарпатті, а й в Україні.