У Національному художньому музеї проходить виставка творів живопису Володимира Микити, яка триватиме до 26 березня

На ній представлено роботи одного з найталановитіших представників Закарпатської школи малярства, неперевершеного її класика, Шевченківського лауреата, дійсного члена Академії мистецтв України. Виставка присвячена 75-річчю з дня народження майстра пензля й представляє живописну ретроспективу творчості Володимира Микити. У музеї виставлено експозиції різноманітної специфіки, техніки виконання та часу створення. Серед найвідоміших картин на виставці представлено: «На порозі вічного», «Ягнятко», "Чекання", «Моя мамка», «Після купання», «Овеча кошара» та інші.

 

«Володимир Микита — митець, який працює в різних техніках: олія, темпера, картон, колаж. Він володіє різними засобами вираження, використовує яскраві кольори, монументальні форми. Також на виставці представлені його етюди та портрети. Саме в останніх проглядає образ самого автора через окрему особистість», — сказала мистецтвознавець Людмила Назарко.

В одному з інтерв'ю художник сказав: «За радянських часів Закарпатську школу критики називали пейзажною, а вона завжди мала глибокі соціальні корені, й у сюжетах картин майстрів це добре видно». Репрезентуючи свою ювілейну виставку, В. Микита зізнався: «Вернісажі дають мені можливість побачити себе збоку, проаналізувати як свої успіхи, так і свої прорахунки. Такий аналіз стає щоразу своєрідним фундаментом для нових задумів... Найчастіше я звертаюся до селянської тематики, бо по натурі я селянин. У портретному жанрі потяг і симпатію маю до людей, які творять добро. Коли я пишу портрети, я не дивлюся на людину, коли вона позує, а спостерігаю за нею, запам'ятовую, а потім пишу по пам'яті. Так писав портрети Чендея, Снігурського, Фединця, Контратовича... Працюючи над жанровою картиною або портретом, завжди ставлю перед собою мету розкрити у творі благородство й красу людських якостей, оспівую любов до праці й узагалі прагну до розкриття проблем змісту життя й буття людини на землі. Над своїми картинами працюю довго, намагаюся досягти максимальної художньої виразності, щоб зміст, почуття, роздуми були зрозумілі глядачам. Адже творчість художника — це завжди вічний пошук».

Володимир Микита бездоганний майстер композиції, який намагається вималювати на полотні власне розуміння ситуації. Він кожну деталь візуального ряду порівнює зі своїм розумінням образу, його повноти. У своїх живописних творах митець майстерно володіє технікою, тому композиція набуває довершеності. Уже 50 років В. Микита плідно працює на ниві живопису й не збирається ставити крапку на своїй творчості.

Ірина Кочура, Леся Лещенко