Статті


Народний художник України Володимир Микита презентував виставку творів у арт-галереї «Ужгород»

Народному художнику України, лауреату Шевченківської премії, академіку Національної Академії мистецтв, класику Закарпатської школи живопису Володимиру Микиті 1-го лютого виповнилося 92 роки!

Незважаючи на поважний вік та проблеми із зором, художник продовжує активно трудитися на мистецькій ниві і щоразу дивує глядача. В арт-галереї «Ужгород» Володимир Микита презентував виставку творів, написаних за 2022 рік – це переважно абстрактні модернові композиції.

Простора галерея ледь вмістила численну кількість людей, які прийшли привітати Володимира Микиту із відкриттям персональної виставки. Серед відвідувачів – мистецька еліта, інтелігенція краю, представники влади, студентство, шанувальники творчості художника.

Феномен українського живопису з Ужгорода

Феномен українського живопису з Ужгорода

 

 

Академік, народний художник Володимир Микита у свої 92 роки презентував виставку з трьох десятків робіт, які створив за рік

Виставка почала працювати 2 лютого — акурат після дня народження митця (уродини Володимира Микити припадають на 1 лютого), відкриття зібрало понад сотню людей — друзі художника, колеги, інтелігенція міста. І академіку знову вдалося здивувати усіх! Уявіть собі, що в таких, як кажуть на Закарпатті, красних літах митець продовжує творити і працює настільки продуктивно, що видає понад три десятки робіт за рік. Такого досі справді не вдавалося досягти нікому з українських художників.

Детальніше: Феномен українського живопису з Ужгорода "Укрінформ" 03.02.2023

Пуп Верховинського світу треба шукати у Річці

Пуп Верховинського світу треба шукати у Річці

ЖИЛО-БУЛО СЕЛО
 

 

Гірське село, де черпає натхнення Закарпатська школа живопису, плетуть золоте карпатське руно та краще чують Бога

На репортаж для проєкту я приїжджаю в Річку з художником, академіком Володимиром Микитою. Йому зараз 90, він не був у Річці останніх 20 років, хоча із 1970-х активно працював саме тут – шукав героїв для своїх полотен, тих самих, що зробили його знаменитим та стали візитівками митця. Впізнаваний дід-вівчар із щойно народженим ягнятком на руках  це річанський Іван Хромик. Є дивна історія про те, як дід спочатку художникові наснився, а потім випадково вони зустрілися на вулиці, познайомилися, художник написав його, а тоді дружили до кінця життя горянина. Саме тут у сільському клубі Микита підглядав за танцями – з чого народилася інша його знаменита робота “За щастя внука”. Після її презентації на виставці в Москві до художника зверталися: «Це ви – той самий Микита, що написав “За щастя”?» Тому із цим селом мені хочеться запізнатися саме через Микитову призму. Адже Володимир Микита бачив у Річці те, чого не бачили інші, – її верховинську суть. Правдиву, майже святу.

Детальніше: Пуп Верховинського світу треба шукати у Річці "Укрінформ" 29.06.2021

Сині вершини Володимира Микити

Сині вершини Володимира Микити

 

 

У 90 років закарпатський художник презентує в Ужгороді виставку модерних робіт

...Застаємо майстра за роботою, щоправда, не з пензлем та фарбами: Володимир Микита керує завершальним етапом формування композиції у Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая. Кілька працівників музею розвішують картини, для яких перед тим разом із художником визначили локацію.

“Цю давайте 5 центів нижче (сантиметрів – діалект.)! Ось цю лівіше треба посунути, давайте: вбік, вбік!” – командує процесом художник.

На виставці – тільки роботи, над якими Володимир Микита працював останні кілька років підряд, такий задум майстра. Це понад 60 картин (пейзажі, квіти, абстракції, кілька композиційних робіт), а полотна давніших років можна побачити лише в одному із трьох залів цьогорічної ювілейної виставки, для цього роботи художника взяли з фондів музею Бокшая.

Детальніше: Сині вершини Володимира Микити "Укрінформ" 01.02.2021

Народний художник Володимир Микита написав картину про пандемію коронавірусу

Народний художник Володимир Микита написав картину про пандемію коронавірусу

ФОТО
 

 

Народний художник України, академік Володимир Микита написав картину про пандемію коронавірусу "Карантин".

Детальніше: Народний художник Володимир Микита написав картину про пандемію коронавірусу "Укрінформ" 21.09.2020

Портрет митця замолоду: щастя з кривавими мозолями

Портрет митця замолоду: щастя з кривавими мозолями

 

 

1 лютого класикові Закарпатської школи живопису Володимиру Микиті виповнюється 89 років

Роки, які святкує сьогодні художник, на Закарпатті називають “красними”, у сенсі — красивими, величними; тут на гостинах досі бажають одне одному дожити до красних років і вірять, що просто так вони не даються — у Бога їх треба заслужити.

Тому в тих, хто багатством красних літ уже володіє, завжди хочеться спитати: які відчуття на цій вершині? Пан художник на такі запитання завжди усміхається, примружуючись — так, знаєте, особливо, по-микитівськи, і каже: “Радію тому, що маю сили малювати і любити життя”. При цьому завжди показує нові роботи чи ті, що ще в роботі, а іноді каже: “Поможіть придумати назву”.

Детальніше: Портрет митця замолоду: щастя з кривавими мозолями "Укрінформ" 01.02.2020

01.02.2019 10:11
 

Сьогодні знаменитому художнику — 88 років. 1 лютого — це день, коли у нього не змовкають телефони, до майстерні юрбами ходять друзі, знайомі колеги, учні, аби привітати Майстра з Днем його народження.

Ми ж зустрілися із Володимиром Микитою напередодні, аби нині привітати його цим інтерв'ю. Розмовляли про вічні теми — з ким ще про них розмовляти, як не з такою людиною? Тільки таким у нашому, на перший погляд, божевільному світі, і є сенс ставити ці “дитячі” питання: що таке любов? Бог? шлях? дружба? слава? добро і зло?

ЗИМА НАЙКРАЩА В ГОРАХ, ЯК Я ЛЮБИВ ТІ ЗИМИ!

- Володимире Васильовичу, цьогоріч зима — як ніколи, снігу багато, мороз, що для Закарпаття в останні роки дивина. Схожа нині зима на зиму вашого дитинства?

Детальніше: Володимир Микита, академік, закарпатський художник "Укрінформ" 01.02.2019

Роботи художника більшість відвідувачів його музею називають літописом життя Закарпаття

Кореспонденти Укрінформу побували в одному з небагатьох приватних художніх музеїв у країні - вдома в академіка, Народного художника України Володимира Микити.

…Музей розмістився в одному зі старих приватних ужгородських двориків - художник облаштував його у власному дворі, в будинку, який теж зводив сам.

Тераски, кладені доріжки у дворі й плющ. Тут усе обвито плющем, це додає особливого шарму. Як і гірка за будинком-музеєм та майстернею Володимира Микити. Усе створює враження якогось особливого натхненного спокою - якраз такого, що налаштовує на вищі лади. От навіть не скажеш, що всього за тридцять метрів унизу - одна із найжвавіших міських вулиць, де стоять у корках автівки, сигналять та лаються шофери через нерозчищені комунальниками зледенілі вулиці. Тут про це просто не думається. Отак, з оповитими плющем думками, заходимо в один із небагатьох приватних художніх музеїв - не тільки в Ужгороді, на Закарпатті, а й в Україні.

Детальніше: Музей майстра микити "Укрінформ" 29.01.2017

ІНТЕРВ'Ю 06.02.2016 10:00